Turnaje se zúčastnilo 24 týmů nejen z Česka, ale také ze Slovenska a Ukrajiny. Kvalitou se tento turnaj blížil mezinárodnímu mistrovství republiky.

Malí Motoráci ročníku 2008 prošli turnajem bez ztráty bodu.
V základní skupině B si poradili s týmy HC Buldoci Neratovice, HC Orlíci Uničov a týmem Žiliny.

V nadstavbovém kole zdolali tým ze slovenské Skalice a jihočeský tým HC Kohouti Tábor.

Po nadstavbové části byl HC Motor 2008 o skóre na 2. místě a v semifinále se potkal s dlouho neporaženým týmem HC Berounští medvědi. I s tímto si hoši poradili výsledkem 12:6.
Přišel postup do finále, kde je čekal tým HC Slovan Louny.

Finále byla skutečná hokejová bitva se vším všudy. Po vyrovnaném stavu 8:8 přišli na řadu nájezdy ve stylu „náhlá smrt“. První nájezd jel budějovický Václav Svoboda a proměnil, poté přišel na řadu hráč HC Louny a nájezd Vojta Jelínek chytil.
To znamenalo 9:8 pro Motor po SN a zasloužené vítězství.

Kromě celkového turnajového vítězství získali kluci i individuální ocenění. Vojta Jelínek se stal členem All Stars a Matyáš Schmied získal cenu Fair play za opravu chybně nařízeného trestného střílení.

Sestava HC MOTOR 2008
Jelínek - Bartuška, Přech, Svoboda, Novotný, Kamlach, Schmied, Mařík