JUN: CEB - PCE 4:3 Junioři pokračují ve vítězné sérii

6.1.2017, Denisa Józsová

První zápas v novém roce čekal hráče Českých Budějovic na domácím ledě proti Pardubicím. Zápas byl velmi vyrovnaný a o výhře rozhodovaly maličkosti. Nakonec zůstaly všechny tři body v jihočeské metropoli za výhru 4:3. Lukáš Matys vstřelil svůj první gól za juniorku. Největší podíl na výhře měl Miroslav Tejko, který si připsal tři body (1+2).

JUN: CEB - PCE 4:3 Junioři pokračují ve vítězné sérii
Datum utkání: 31. kolo, pátek 6.1.2017, 18:30
Branky a nahrávky: 12. Tejko (Bárta, Guman), 26. Radoš (Tejko, Doktor), 41. Matys (Bárta), 57. Káník (Tejko) – 20. Kusý (Zadina, Kaut), 25. Martinec (Zídek), 45. Kusý (Kaut, Voženílek). Rozhodčí: S. Mertl – J. Mertl, Samuel. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Patera – Svoboda, Farka, Kubeš, Michal (A), Benda, Radoš – Rolínek, Matys, Doktor (C), Guman, Káník, Tejko, Vochozka, Bárta, Kadilák
Pardubice
Klouček – Rudy, Trejbal, Horyna, Faltys, Šklíba, Zukal – Roubal, Zadina, Hoskovec, Martinec (A), Dušek, Voženílek (A), Rohlík (C), Kusý, Kubišta, Kaut, Štefka, Zídek

Ze začátku zápasu byli jednoznačně aktivnější domácí hráči. Jenže první velkou šanci měli Pardubičtí. V početní výhodě střílel Roubal, ale Patera vytáhl dobrý zákrok vyrážečkou. Další velkou šanci měli opět hráči Dynama, kdy si výborně sjel z druhé vlny jeden z útočníků, ale domácí brankář opět vyrazil vyrážečkou. Jako první skórovali hráči Motoru v přesilové hře. Rudy ztratil v početní nevýhodě hokejku, čehož domácí využili dokonale. Bárta poslal puk na volného Miroslava Tejka, který dokázal trefit odkrytou část brány a poslal domácí do vedení. Pardubičtí mohli rázem odpovědět, ovšem, budějovický brankář se opět vytáhl proti střelcům. Jenže Východočeši dokázali skórovat ještě do sirény. Zadina vybojoval puk v útočném pásmu, a ten se dostal až k Denisovi Kusému, který nekompromisní ranou do šibenice nedal domácímu gólmanovi šanci.

Pardubičtí začali druhou část v početní výhodě, ale nevylepšili si procento využití. Jenže krátce po přesilovce se jim povedlo se prosadit. Hráči Motoru si špatně rozebrali Pardubické po vhazování v obranném pásmu a Zídek poslal puk na volného Jakuba Martince, který pohodlně skóroval do odkryté části branky. Jenže Jihočeši dokázali ihned odpovědět. Domácí předvedli dobré napadání v útočném pásmu a puk se dostal až k volnému Janu Radošovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Poté se vyznamenali oba gólmani. Nejdříve Klouček, na kterého jeli Budějovičtí ve dvou, ale pardubický gólman se skvěle přesunul, a ještě lépe zasáhl vyrážečkou. Hned nato jel útočník Dynama sám na Pateru, ovšem ani on nedokázal vstřelit gól. Motor měl šance na vstřelení dalšího gólů, ale do konce druhé třetiny se mu to už nepovedlo.

Začátek třetího dějství vyšel Budějovicím skvěle. Bárta vybojoval puk a poslal ho na volného Lukáše Matyse, jenž svým forhendovým blafákem nedal Kloučkovi příležitost zasáhnout. Krátce nato se nechal vyloučit Michal a Pardubicím se povedlo v přesilovce skórovat. Zapříčinil se o to Denis Kusý, který tak srovnal stav utkání. Poté byla hra hodně rozkouskována vyloučeními. Také došlo ke hře čtyři na čtyři, která se Jihočechům náramně povedla. Tejko vybojoval puk za soupeřovo bránou, poslal ho před bránu, a zde si ho nejrychleji našel Jakub Káník. Pardubičtí ještě zkusili hru v šesti, ale přestože byli v tlaku, vyrovnávací gól již vstřelit nedokázali.

Ohlasy po zápasu

Luboš Rob (České Budějovice): Dneska je to opravdu velmi cenná výhra. Po té pauze přijeli Pardubice v plné síle i se Zadinou a s Kautem, kteří jsou v A-týmu. Nám se povedlo je přehrát o gól, takže já jsem dnes spokojený.