JUN: CEB–TRI 0:5 – Oceláři vyhráli i třetí zápas a juniorce končí sezona

23.3.2017, Denisa Józsová

Pro Budějovické byl třetí zápas duelem o vše. V případě výhry by si vynutili prodloužení série. Bohužel Jihočeši nebyli schopní vstřelit branku, a nakonec prohráli 0:5. Přesto je postup do semifinále DHL Extraligy juniorů největší úspěch za poslední léta v juniorské kategorii. Kluci si za letošní sezónu zaslouží poklonu, když většinu sezóny hráli na necelé tři pětky, a přesto došli tak daleko.

JUN: CEB–TRI 0:5 – Oceláři vyhráli i třetí zápas a juniorce končí sezona
Datum utkání: SM3, čtvrtek 23.3.2017, 16:00
Branky a nahrávky: 10. Imrich (Hladoník, Hrachovský), 29. Roman Michal (Hladoník, Hrachovský), 32. Plitko 47. Stuchlík (Lacka, Janiczek), 57. Flok (Hladoník, Doudera). Rozhodčí: Lacina, Bejček – Špůr, Klouček. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 27:35. Průběh utkání: 4:0.
Patera – Tintěra, Kubeš, V. Doktor, Svoboda, Dosek, Radoš – Guman, Bárta (A), Kadilák, Káník, J. Doktor (C), Šulek, Benda, Pixa, Matys
Třinec
Loubal – Hrachovský, Janiczek, Bartko, Roman Michal, Doudera, Haman (C), Imrich – Stuchlík, Kaukič, Plitko, Mach, Flok, Przybyla, Kvasnica, Hladoník (A), Lacka (A), Roman Miloš, Kalus

První větší šanci na skórování měli domácí, když dostali možnost přesilové hry. Budějovickým se početní výhoda moc nezdařila a skóre se neměnilo. Velkou šanci na hostující straně měl Lacka, který se zjevil sám před Paterou. Třinecký útočník nic moc nevymýšlel a poslal puk jen do hrudi domácího brankáře. Vzápětí se radovali domácí fanoušci, jenže předčasně, jelikož Loubal udržel puk před brankovou čárou. Hra poté plynula a o něco více ze hry měli domácí, ale prosadili se Oceláři. Střelu Hladoníka Svoboda srazil, ovšem puk se odrazil přesně na hůl Ondřeje Imricha, který svižnou a dobře mířenou střelou nedal Paterovi šanci. Netrvalo dlouho a hosté mohli vést o dva góly, kdy Stuchlík obdržel nádherný pas. Naštěstí pro domácí mu puk sjel z hole. Asi největší šanci Jihočechů měl Bárta těsně před koncem první třetiny. Domácí forward se objevil s pukem před Loubalem, ale skvěle zasáhl jeden z obránců, který mu vložil na poslední chvíli hokejku do střely, a Bárta tak pálil mimo.

Domácí hráči měli šanci na srovnání již v první minutě druhé třetiny, když se Káník se Šulkem dostávali do přečíslení, ale prvnímu jmenovanému sjel puk z hole a z nadějné akce nic nebylo. Hra poté plynula, a ani jeden z týmů si nepřipsal větší šanci. Pak se ovšem prosadil Třinec. Hladoník se vydal do útoku, až se dostal do úniku. Toho ještě Patera vychytal, jenže k puku si nejrychleji dojel Michal Roman, pro kterého nebyl problém dorazit puk do odkryté části branky. Domácí se poté snažili a dostali se na delší dobu do útočného pásma. Nakonec z toho nic nebylo, a naopak se opět trefili hosté. Oceláři se dostali do přečíslení tři na dva a Daniel Plitko nahodil puk na domácí gólmana, který puk vyrazil, ale do branky si kotouč srazil jeden z domácích hráčů. Dobrá příležitost se Jihočechům naskytla, když se ve středním pásmu srazili dva třinečtí hráči, ovšem domácí s touto šancí nenaložili dobře. Do největší šance druhé třetiny na domácí straně se dostal Šulek, který byl faulován v úniku a následovalo trestné střílení. Bohužel Šulkovi bekhendový blafák moc nevyšel. Nedokázal zvednout puk a Loubal hájil neprůstřelnost v zápase.

Na počátku třetí třetiny dohrával Motor většinu ze své přesilové hry a připsal si pár dobrých střel. Jenže ani Šulek, ani Dosek neposlal kotouč do sítě. Třinec hrál třetí třetinu v pohodě a přidal další gól. Po ose Lacka – Janiczek se puk dostal k Kryštofu Stuchlíkovi, jenž ranou o tyč navýšil vedení svého týmu. Oceláři si zbytek zápasu zkušeně pohlídali a domácí se nedostali do souvislejšího tlaku v útočné třetině. Hosté navíc přidali ještě jeden gól, když se střelou nad ledem prosadil Adam Flok. Třinec tedy zvítězil a postoupil do finále Extraligy juniorů.

Ohlasy po zápasu

Luboš Rob (HC Motor České Budějovice): Dnes jsme chtěli tu sérii zdramatizovat, což jsme avizovali dopředu. Bohužel se nám nepodařilo dát kontaktní gól a dneska se v tomto případě projevila kvalita Třince. Nicméně klobouk dolů před klukama, co v téhle sezóně dokázali. Každopádně tuto sezónu hodnotíme jako velice úspěšnou.

Vlastimil Wojnar (HC Oceláři Třinec): Z naší strany to byl dnes velmi povedený zápas, který jsme dotáhli do vítězného konce. Budějovice byly velmi kvalitní soupeř. Měly spoustu šikovných kluků, bohužel pro ně nebyli tak šikovní v zakončení jako my. A náš gólman Loubal podal výborný výkon.